korhaz_kiskep

Projekt azonosító száma: EFOP-2.2.23-21-2022-00009

Projekt címe: ONKOLÓGIAI ÉS KARDIOLÓGIAI ESZKÖZPARK FEJLESZTÉSE AZ SZSZBMK-BAN

A pályázati felhívás kódszáma és címe: EFOP-2.2.23-21 kódszámú „Onkológiai és kardiológiai eszközpark fejlesztése a konvergencia régiókban működő megyei kórházakban “

Projekt azonosító száma: EFOP-2.2.23-21-2022-00009

Projekt címe: ONKOLÓGIAI ÉS KARDIOLÓGIAI ESZKÖZPARK FEJLESZTÉSE AZ SZSZBMK-BAN

A projekt kezdete: 2022.05.01.

A projekt fizikai megvalósulásának tervezett napja: 2023.09.30.

A projekt támogatás összköltsége: 799.595.246,- Ft.
A támogatás mértéke: 100%.
A projekt célja Az onkológiai eszközcsomag a sugárterápiás lehetőségek és az onkosebészeti beavatkozások bővítésével, a daganatos betegségek szövettani diagnosztikájának fejlesztésével szolgálja a megye lakosságának magas szintű onkológiai ellátását, a betegbiztonságot és az esélyegyenlőséget. A fejlesztés során Sztereotaxiás fejlesztési egység, Felületi kép vezérlés SGRT, Stereotaxiás besugárzások minőség ellenőrzésére alkalmas eszköz, illetve egy minőségellenőrzési szoftver beszerzését tervezzük. Ezzel a meglévő eszközeink szélesebb körű felhasználása, az adatok gyors, egyszerű kezelése, archiválása válik lehetővé. Az ellátásunk alá tartozó régió daganatos megbetegedéseinek emelkedő esetszáma mellett, a több korai stádiumban diagnosztizált daganat miatt indokolt a lokális kezelési lehetőséghez való hozzáférés bővítése. Az onkológiai kezelések alapját a szövettani, citológiai diagnosztika képezi. A hisztopatológiai laboratórium megfelelő betegazonosítási rendszer, képarchiváló és analizáló rendszer, modern mikroszkóp technika mellett tud standardizált, onkológiai kezelésben biztonsággal felhasználható, ezáltal a beteg érdekeit legjobban szolgáló diagnózist adni. A tervezett onkosebészeti eszközök a sebészeti, fül-orr-gégészeti, urológiai szakmákban szolgálják az onkológiai betegek korszerű, biztonságos ellátását. A CUSA (cavitron ultrasonic surgical aspiration) használatával a máj, és az emésztőrendszeri daganatok eltávolítása válik kiemelten biztonságossá.

A kardiológiai eszközcsomag részeként tervezett, IGS5 kardiológiai vizsgálatokra alkalmas, angiográfiás készülék biztosítaná a folyamatos kétasztalos ellátást. Lehetővé tenné az intrakoronáriás képalkotó eljárások (IVUS/OCT) és a fiziológiai vizsgálatok (FFR/RFR mérések) bővebb alkalmazását, jobb hatékonysággal vezérelné a koszorúér intervenciókat. A heart team konzultáció elengedhetetlen része a diagnosztikus koszorúérfestés megtekintése, ezért az új röntgenasztalon készülő felvételek archiválására, feldolgozására és telekonzultációjára alkalmas informatikai háttér biztosítása is szükséges.

A hirtelen szívhalált kivédő coronarographiás beavatkozás után a gyógyulás esélyeit az intravazális hűtés biztosításával lehet tovább javítani, melynek eszköze a pályázott teljes test hűtő készülék. A kardiológiai ellátás alapvető eszköze a megpályázott felső kategóriás ultrahang készülék, és a terheléses EKG kerékpár rendszer.

 

Az infrastrukturális feltételek javításával növelhető az ellátások szakmai színvonala, a szakmai szolgáltatások elérhetőségének és minőségének javítása, a betegek minél korábbi mobilizációja, ápolási napok számának csökkentése. Célunk mindezzel a munkavégző képesség gyorsabb helyreállítása, a munkavállalók munkaerő-piaci helyzetének javítása, a betegellátás minőségének javítása, a lakosság elégedettségének növelése, a vezető halálozások csökkentése.

 

Konkrét célok, számszerűsíthető adatok és indikátorok

  • Az eszközbeszerzés keretében az intézményben fejlesztett szakmák száma: 2
  • Fejlesztett egészségügyi infrastruktúra férőhely kapacitás: 100

 

A projekt főbb tevékenységei:

 

  • Eszközbeszerzés
  • Kötelező tájékoztatás és nyilvánosság biztosítása
  • Projekt menedzsment biztosítása

Projekt elszámolható költségei

  • Beruházáshoz kapcsolódó költségek (eszközbeszerzés): 783.547.296,- Ft
  • Projekt menedzsment költsége: 7.587.950
  • Egyéb költségek: 8.460.000,- Ft

 

sz2020_1
Skip to content